BEREN 55 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE
BEREN 55 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE
BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE
BEREN 45 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE
BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE
BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE
BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE
BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE
BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE

BEREN 55 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺8.600,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺7.750,00(KDV Dahil)

Degerli Beren Makine Kullanıcıları Cihaz satışa sunulmadan önce üretici tarafından son güvenlik kontrolleri yapılmaktadır. Ancak Sizler de Kullanıma başlamadan önce kendi güvenliğiniz için cihazı kontrol ediniz.

Kutuyu açınız cihazı çıkarınız.

Üst hazne kısmını metal kovanın üzerine sabitleyin ve metal halkayı sıkıca kapatın.
Cihazı zemine doğru bir şekilde yerleştirin.
Eleğin öğütülecek ürün için doğru şekilde seçildiğinden ve sıkı bir şekilde sabitlendiğinden emin olun.

Cihazı çalıştırmadan önce hazneye yeterli miktarda ürünü koyduğunuzdan emin olun. Cihaz içerisine kesinlikle nemli rutubetli ve ıslak ürün koymayınız.

On Of tuşuna basarak öğütme işlemini başlatınız.

Öğütme işlemi bittikten  sonra stop butonuna basınız. Halkayı gevşeterek kapağı açınız.
UYARI : Cihaz çalışırken KESİNLİKLE halkayı gevşetmeyiniz ve kapağı açmayınız.

Öğüteceğiniz ürüne uyumlu olan eleği takmak istediğinizde kesinlikle fiş elektriğe takılı iken işlem yapmayınız, fişi çekiniz ve eleği değiştiriniz.

Öğütme işlemi bittikten sonra cihazı kesinlikle çalışır vaziyette bırakmayınız.

Cihazın temizlenmesi sırasında kesinlikle elektrik aksamına su temas etmemesine özen gösterilmelidir.

Tüm ürünlerimiz kullanma talimatlarına uygun olarak kullanıldığında, 1 yıl boyunca garanti kapsamındadır.

Tahıl değirmenleri  ev kullanımı veya küçük aile çiftlikleri için uygundur, endüstriyel kullanım için uygun değildir.
Değirmenin yapımında kullanılan malzemeler hayvan tüketimine uygun olarak düzenlenmiştir. İnsani Tüketim için kullanılacaksa içerisindeki parçalar inoks bıçak ve inoksmatch bağlantı parçaları ile değiştirilmelidir
Tahıl değirmeninin ağaç parçacıkları, plastik ve metal içeren parçalar öğütmek için kullanılması yasaktır.
(daha önce belirtildiği gibi değirmeni kullanmadan önce, öğütmek istediğiniz ürünün yabancı maddeden arınmış olmasına dikkat ediniz)
Nihai ürün boyutu elek boyutuna göre kontrol edilir. Normalde 1 makinede ve 4 ek olmak üzere toplam 5 adet elek ambalaj içerisinde bulunmaktadır
Cihaz sadece yetişkinler tarafından kullanılmalıdır çocukların kullanabileceği ve erişemeyeceği yerde saklanması önerilmektedir
Cihazın Üzerinde yapılacak herhangi bir değişiklik sebebiyle ve kullanma talimatı haricinde güvensiz kullanım sebebiyle  meydana gelecek zararlardan üretici / satıcı firma sorumlu değildir

:

Herhangi bir bakım veya kontrol işleminden önce çalışma alanınızı temizleyiniz, daima iyi ve sağlam durumdaki koruyucu eldivenler ve uygun aletlerle işlem yapınız.

Her kullanımdan sonra tahıl öğütücünün içini kontrol ederek temizleyiniz.

Her 10 saatlik çalışmadan sonra tüm vidaların sıkılığının kontrol edilmesi, öğütücü Bıçağın kontrol edilmesi ve giriş kablosunun iyi durumda olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir.

Her ikiyüz saatlik çalışma sonrasında gerekli görülürse öğütücü bıçağı değiştirin, tahıl değirmeninin içini ve fanlı motoru basınçlı hava kompresörüyle tüm tozlardan temizleyin, el yordamıyla bıçağın düzgün dönüp dönmediğini kontrol ediniz.

 

Sorunlar / Çözümler

Eğer mil dönmüyorsa;

- motor çok ısınmıştır ve soğuması için beklemeniz gerekmektedir
- yoğun çalışma sırasında termal koruyucu motoru durdurmuştur, cihazı kapatıp soğumasını bekleyiniz 
- öğütmek istediğiniz ürünün İçerisinde yabancı madde bulunmaktadır. Hazneyi Açmadan önce cihazı kapatınız, içerisindeki yabancı maddeyi temizleyiniz ve tekrar çalışması için içerisine istediğiniz ürünleri doldurup yeniden çalıştırınız.

 

Eğer cihazda titreşim varsa
 - öğütücü bıçağı kontrol ediniz
-süzgecin yerine oturup oturmadığını kontrol ediniz
 - motoru kontrol ediniz.  Yukarıda sayılan malzemelerden herhangi biri hasar görmüşse değişmesi gerekmektedir

Tahıl değirmeni kullanım esnasında muhakkak kulak tıkacı, sağlam ve güvenli eldivenler, toz maskesi ve göz koruyucu gözlük kullanmak zorunludur. cihazı Sadece iyi havalandırılmış ortamlarda kullanınız.

 

Güvenlik kuralları

kazaları önlemek için şu bilgileri dikkat etmek gerekir
- çalışırken akustik güç seviyesi 92 desibel civarındadır uzun çalışması olacaksa muhakkak kulaklık takmanız gerekmektedir.
- tahıl değirmeni ürünleri üretmeyi bitirdiğinde anahtarı hemen kapatınız ve elektrik fişini çekiniz
- motor çalışırken ve fiş takılıyken herhangi bir temizlik bakım yapmayınız
-  tahıl değirmenini yağmur altında, nem oranının yüksek olduğu ortamlarda, yanıcı gaz veya sıvıların bulunduğu yerlerde kullanmayın, tahıl değirmenine asla ıslak ellerle kullanmayınız
-  tahıl değirmeni Çalışmaya başlamadan önce muhakkak düz bir zemin üzerinde konumlandırınız
- öğütücüye  asla öğütmek istediğiniz malzemeden başka bir malzeme koymayınız
- cihaz 8 yaş ve üzerindeki çocukların yetişkin gözetiminde kullanılması için uygundur ancak 8 yaş ve üzerindeki çocukların yanlarında ebeveyn olmadan cihazı kullanması temizlemesi Kontrol etmesi kesinlikle tehlikeli arz etmektedir.

Elektrik kablosu hasar görmüşse tehlike önlemek için üretici, servis acentesi veya benzeri kalifiye kişiler tarafından değiştirilmelidir.

Cihazı temizleme esnasında öğütücü bıçağın size zarar vermemesi için önlem alınız.

Makine temizliği ya da herhangi bir parça değişim esnasında kesinlikle elektriğe bağlı olmamasına Özen gösteriniz (Örneğin elek değiştirmek istediğinizde).

 

 

 

Etiketler
TAHIL BUGDAY MISIR ARPA BEREN MAKİNE BEREN KULUÇKA ÖGÜTÜCÜ, BEREN, BEREN 30, BEREN 30 L, BEREN 30 L TAHIL, BEREN 30 L TAHIL YEM, BEREN 30 L TAHIL YEM VE, BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT, BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL YEM VE HUBUBAT MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL YEM VE ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L TAHIL YEM VE ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL YEM VE MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL YEM HUBUBAT, BEREN 30 L TAHIL YEM HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L TAHIL YEM HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL YEM HUBUBAT MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL YEM ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L TAHIL YEM ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL YEM MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL VE, BEREN 30 L TAHIL VE HUBUBAT, BEREN 30 L TAHIL VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L TAHIL VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL VE HUBUBAT MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL VE ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L TAHIL VE ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL VE MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL HUBUBAT, BEREN 30 L TAHIL HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L TAHIL HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL HUBUBAT MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L TAHIL ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L TAHIL MAKİNE, BEREN 30 L YEM, BEREN 30 L YEM VE, BEREN 30 L YEM VE HUBUBAT, BEREN 30 L YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L YEM VE HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L YEM VE HUBUBAT MAKİNE, BEREN 30 L YEM VE ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L YEM VE ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L YEM VE MAKİNE, BEREN 30 L YEM HUBUBAT, BEREN 30 L YEM HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ, BEREN 30 L YEM HUBUBAT ÖĞÜTÜCÜ MAKİNE, BEREN 30 L YEM HUBUBAT MAKİNE, BEREN 30 L YEM ÖĞÜTÜCÜ,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR