1056'lık Ticari Kuluçka Makinesi
1056'lık Ticari Kuluçka Makinesi
1056'lık Ticari Kuluçka Makinesi
1056'lık Ticari Kuluçka Makinesi

1056'lık Ticari Kuluçka Makinesi

MAKİNE HAKKINDA BİLGİ:

İç ve dış gri boyalı saçtan 5 cm beyaz köpükle çevrili ve kenarları alüminyum profille kaplamadır.kapıda gözetleme camı mevcut 1 adeti kuluçka bölümü büyük kapı, 1 adeti ekipmanların bulunduğu küçük kapı olmak üzere 2 adet kapı bulunmaktadır.

Elektronik kumanda panelindeki özellikleri  ısı ve nem göstergesi , açma ve kapama düğmesi  sigorta için şartel , fan motoru, lamba düğmesi , set, alt ve üst yön, okey butonları, fan, ısıtıcı 1 ısıtıcı 2, viyol sağ, sol, dönüm nem, alarm led lambaları ayrıca sesli alarm(uyarı) mevcuttur. Makinenin arkasında  1 adet havalandırma (ısı ve nem) kontrol motoru mevcuttur.

Makinada her biri 88 yumurta alan 12 adet viyol ve 12 adet çıkım sepeti bulunmaktadır.Kuluçka makinesinde gelişim ve çıkım tek makinede yapıldığı için size maddi olarak büyük avantaj sağlar. Ayrıca yer tasarrufu etmenizi sağlar. Tek makine ile 2 işi aynı anda yapabilirsiniz.

Isıtma işlemi 2 adet ısıtıcı hava dağılımı ve 1 adet fan ile yapılmaktadır. Isı ve nem kontrolleri hassas sensörler kullanılarak yapılmaktadır.

Nem işlemi şamandıralı buharlaştırma kabı ve ısıtıcı tarafından üretilmektedir.
Çalışma gerilimi=  AC 160W – 240 W 50 H 8 AHP
BAĞIL NEM= %85 RH ‘DAN AZ
SICAKLIK ÖLÇÜM ARALIĞI 0-99 C
NEM ÖLÇÜM ARALIĞI = 0-99 % RH
ALARM SİNYAL = AŞIRI SICAKLIK/YETERSİZ SICAKLIK/AŞIRI NEM/YETERSİZ NEM
YUMURTA ÇEVİRME ZAMAN AYARI= 0-999 SANİYE (FABRİKA AYARI 90 DK)
YUMURTA DÖNÜM SÜRESİ= 0-999 SANİYE (FABRİKA AYARI 180 SANİYE)
HAVALANDIRMA ZAMAN AYARI= 0-999 DK (FABRİKA AYARI 120 DK)
HAVALANDIRMA SÜRESİ AYARI= 0-999 SANİYE (FABRİKA ÇALIŞMA SÜRESİ 30 SN) İLK KULLANIM : Makinanızı elektriğe bağlayıp çalıştırınız. Makinanın ısı, nem ve yumurta çevirme ayarı fabrika tarafından yapılmıştır. Buna göre; ISI: 38 C      NEM: %60 RH

YUMURTANIN ÇEVRİLMESİ: 90 Dakikada bir  45 derece açı ile 180 saniye viyoller çalışmaktadır
HAVALANDIRMA: 120 Dakikada bir 30 saniye süre ile havalandırma yapmaktadır.
(BU DEĞERLER MAKİNANIN FABRİKA AYARLARIDIR !! )

SU DEPOSU BAĞLAMA: Makinanın içinde yer alan buharlaştırma kabındaki şamandıranın ucuna uygun bir hortum temin etmeniz gerekmektedir! Temin edilen hortumun bir ucu şamandıraya diğer ucu ise makinanın yanında yer alan tıpadan dışarı çıkarılır. Hortumun boşta kalan ucunu istediğiniz kapasite musluklu su deposuna bağlayınız. Su deposunu makinadan yüksekte bir yere konumlandırınız.  Makine ihtiyacı kadar suyu bu depodan alacaktır.

MAKİNANIN SU DEPOSUNU BAĞLADIKTAN SONRA YUMURTALAR İÇİN  İDEAL ISI VE NEM DEĞERLERİNİ SAĞLAMAK İÇİN BOŞ BİR ŞEKİLDE 2 SAAT ÇALIŞTIRIN !!!

YUMURTALARI VİYOLE NASIL YERLEŞTİRİRİM ?

İlk olarak makine içerisinde yer alan viyolleri ve çıkım sepetlerini dışarı alın. Yumurtalarınızın sivri kısımları aşağı gelecek şekilde viyolün içerisine yerleştirin, ardından hazırlamış olduğunuz viyolleri makinaya koyun (DİKKAT: Viyolleri kesinlikle çıkım sepeti içerisine yerleştirip makinaya koymayınız) 
Benzer Ürünler