Hızlı Menü
Sepetim
YENİ KULLANMA KILAVUZU

180'lik Ticari Kuluçka Makinesi

180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
Yeni Ürün
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi
180'lik Ticari Kuluçka Makinesi

İçi ve dışı boyalı saçlardan oluşmaktadır. 3 cm köpük izolasyonla kaplanmıştır. Makinenin kenarları aluminyüm profil ile çevrilidir. Dijital kontrol paneline sahip full otomatik ticari bir makinedir. Kombidedir. Çiftlik tipidir. Elekronik dijital kontrol panelinde gün sayacı, açma-kapama düğmesi, ısı göstergesi, nem göstergesi , soğutma, çevirme zaman ayarı , mod seçimi (tavuk-ördek-kuş-kaz) , manuel seçim ayarı, ledli gösterge lambaları , program ayarları ve alarm uyarı sistemi gibi özellikler mevcuttur. Makinenin  beyninde bulunan elektronik kart 3 amp cam sigorta ile korunmuştur. Sesli ve ışıklı uyarı sistemine sahiptir. Nem ve ısı oranının kontrol edilmesi makinenin arka tarafında bulunan 1 adet havalandırma mtoru ile yapılmaktadır.


Makinenin içerisinde 3 adet silindir şeklinde viyol bulunmaktadır. Her kat ortalama 60 tavuk yumurtası alır. Silindir şeklindeki viyolleri sayesinde her  kanatlı için ayrı ayrı viyol almanıza gerek kalmaz. Yumurtalar yatay bir şekide dizilir. Bıldırcın yumurtasından kaz yumurtasına kadar her ebatta yumurta viyollere dizilebilmektedir.  Tavuk , kuş, ördek , kaz ırkları için ayrı ayrı programlara sahiptir. Irk seçimini yaptıktan sonra her cins için makine programlanmış ayarları otomatik olarak yapar. Çevirme 90 dakikada bir 14 saniye olur. 360 derece döner. Makinenin üzerinde bulunan  kontrol paneli sayesinde manuel ayarlama da yapabilirsiniz.


Çiftlik tipi kuluçka makinelerinde  en uygun ve en küçük kapasiteli olan 180 lik modelimizde gelişim ve çıkım aynı makine içerisinde yapılmaktadır. Ekstra bir çıkım makinesi almanıza gerek kalmaz.  Zaman mekan ve maddi olarak tasarruf etmenizi sağlar.

Kuluçka makinesine yumurtaları toplu bir şekilde koyabildiğiniz gibi parça parça da koyabilirsiniz. Her rafı gelişim ve çıkım için ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Her rafın kendi çevirme motoru vardır. İstediğiniz rafın çevirmesini durdurabilirsiniz. Farklı ırk türlerini ayrı raflara koyarak gelişim ve çıkımı aynı anda yapabilirsiniz. Makinenin içerisinde 2 bölme vardır . sol tarafta nem yapıcı diskler bulunur . bu diskler ilk kullanımdan önce mutlaka yıkanmalıdır. disklerin olduğu  yerdeki buharlastırma kabına sabah akşam su eklenmesi gerekir . hazne tamamen doldurulmalıdır. Bu sayede makinenin içerisindeki nem sağlanmış olur.

180 lik beren marka kuluçka makinesinin dışı aluminyum profil ile çevrili olduğu için ısı yalıtımı yüksektir. Elektrik kesintisinde içersinideki ısıyı 4-5 saat muhafaza eder. Elektrik kesintisinde 12 w akü ile çalıştırılabilir.


Teknik Özellikleri


 • Gerilim : 220 w – 50 hz/60 hz 130 w 6 ahp
 • sıcaklık ölçüm aralığı : 0-99 derece
 • nem ölçüm aralığı : 0-99 drece
 • alarm çalma nedenleri : yüksek sıcaklık – düşük sıcaklık- yüksek nem – düşük nem
 • yumurta çevirme zaman ayarı : 0-999 dakika
 • yumurta çevirme fabrika ayarı : 90 dk
 • yumurta dönüm süresi ayarı : 0-999 saniye
 • yumurta dönüm fabrika süresi  14 saniye
 • havalandırma zaman ayarı : 0-999 dakika
 • havalandırma fabrika ayarı : 120 dk
 • Havalandırma süre ayarı : 0-999 saniye
 • havalandırma fabrika çalışma süresi : 30 saniye

Ayarlar


Kuluçka makinesi full otomatik olduğu için gerekli olan ayarları kendi yapar. Manuel ayarlama yapmak için şu aşamaları izlemelisiniz

Isı için temp tuşuna bir kez basın temperature göstergesi yanıp sönerken up ve down tuşlarını kullanarak istediğiniz ısıya getirip tekrar temp tuşuna basın ve hafızaya kaydedin .

nem için humid tuşuna 1 kez basın humudity göstergesi yanıp sönerken up ve down tuşlarını  kullanarak istediğiniz nem oranına getirip tekrar humid tuşuna basın ve hafızaya kaydedin .


Manuel ayarlama yapabilmeniz için en sağda bulunan constant yazan bölümdeki ışığın yanması gerekir.

Makinenizi otomatik olarak kullanıyorsanız mutlaka ırk seçimi yapmanız gerekir . mode tuşuna uzun süre basılı tutun istediğiniz ırk seçimine gelmek için elinizi kaldırıp tekrar basın . ırk seçimi sırasıyla tavuk ördek kaz bıldırcın/keklik dir . makine içerisindeki ışığı kontrol etmek için lightin tuşuna , viyol çevirme ve viyol dönme süresini ayarlamak için turn tuşuna basmanız gerekir.

İlk kullanımda makineyi 2 saat boş çalıştırın. Gelişim işlemi bittikten sonra son 3 gün yumurtaları sepetlere yerleştirin . sepetler demonte olarak gönderilmiştir.  çıkım işlemi bittikten sonra makineyi tekrar kullanmadan önce up ve down tuşuna basarak constant ışığı yanıncaya kadar elinizle basılı tutarak sıfırlayın


ÖNEMLİ NOKTALAR !

Gelişim ve çıkım süresince gerekli olmadıkça makinenin kapağının kesinlikle açmayın

Makineyi duvardan 40 cm uzağa konun ve önünün kapanmamasına dikkat edin

Kontrol panelinin arkasındaki soketleri renklerine göre soketlerin tümsek kısımları yukaarı gelecek şekilde yerleştirin. Acma kapama anahtarı kumanda panelinin arkasında bulunur onu açın

Buharlaştırma kabında dönen rulo şeklindeki siyah renkli disklerin olduğu mekanizmanın motorunu tutan 2 vidayı sökün motoru kendinize doğru çekerek çıkartın . içerde kalan rulo yu da kendinize doğru çekerek çıkartın . rulonun ucundaki plastık somonu sökün ve tabakaları yani diskleri milden çıkartın. Diskleri deterjanlı su ile yıkayıp tekrar aynı şekilde monte edin. ( diskler üretimden yağlı geldiği için nem üretiminde sıkıntı yaşanabilir. Bu sorunun ortadan kalkması için sisklerin yıkanması gerekir )

 Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
1.750,00 ₺
Vergiler Hariç: 1.750,00 ₺